GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 02:20   Güncelleme : 05-04-2021 02:20

103'ünüze de bu millet cevabını verir

Bir takım emekli askerin, bir zamanlar giydikleri şanlı üniformayı suistimal ederek yayınladıkları sözde bildiriyi, Asil milletimizin kahir ekseriyeti esefle karşılamış, haklı tepkilerini, tüm gece boyu ve tüm gün dile getirmişlerdir.

103'ünüze de bu millet cevabını verir
Bu milletin iradesini yok sayan her girişim, hüsrana uğratacak, girişenler ise, tarihin çöp tenekesine atılacaklardır!

Bunun böyle olduğunu ve de olacağını, necip Türk Milleti, 15 Temmuz gecesinde, asaleti ile vakurluluğu ile cesareti ve kararlılığı ile göstermiştir!

Milletin iradesinin üzerinde irade yalnız Allah'ındır.

Hiçbir ideoloji, hiçbir meslek gurubu, hiçbir STK, bu iradenin üstünde değildir, olamaz.

Vesayet aşıkları, bu tip şeylerin, eski Türkiye ile birlikte gömülmüş olduğunu idrak edemeseler de onlar için acı gerçekler bellidir.

Kaldı ki, bu 103 kişinin, görev sürelerince bu ülke için sağladıkları herhangi bir faydanın da olduğu, gayet muammadır.

Kardak krizinde pasif kalanlar, Sevilla anlaşmasına ses çıkartmayalar, Yunanistan Egedeki, burnumuzun dibindeki adalara sığınak yaparken kıllarını kıpırdatmayanların, şimdi, üstelik de Türk Milleti adına sarf edebilecek hiçbir söz hakları yoktur.

Bu menfur olayın kabul edilebilir bir yanı da yoktur.

Açıkça ve alçakça, darbe iması yapanların hakkında, derhal adli işlem yapılmalı, idari olarak da ellerindeki imtiyazları (13500₺ Emeklilik, makam aracı, bedava lojman, koruma, Ordu evlerine girme), ellerinden alınmalıdır!

Dün, Libya da ne işimiz var diyenlere, Akdeniz'de ne işimiz var diyenlere tepki göstermeyen, hatta sınırımızda, YPG/PYD'yi görmeyi yeğleyenlerin, bu imtiyazları kullanmasına daha fazla müsamaha gösterilmemesi elzemdir.

Ancak iğneyi onlara, çuvaldızı da kendimize batırmalıyız.

Çünkü siz kalkıpta bugüne kadar, 28 Şubat'ın tüm unsurlarına hesap sormadıysanız, yanı askeri ayağına, medya ayağına, iş dünyası ayağına hesap sormadı iseniz, Hülasa 15 Temmuz'un faillerinden halen tam manası ile hesap sormadı iseniz, FETÖ ile sıkı fıkı olan TÜSİAD'a, iş dünyasına, siyasilere, STK'lara hesap sormadı iseniz, hatta FETÖ ile mücadeleyi savsaklarsanız, evet birileri küstahlaşır ve bu şekilde hadsizlikler yapama cüretini kendilerinde bulurlar.

İvedi ile, hiç vakit kaybetmeden, bu 103 asker eskisinin FETÖ ile iltisaklılığı da araştırılmalıdır.

Bu bildirim de bizden olsun:
15 Temmuz, evet biraz acemiliğimize geldi.
Asıl yapılması gerekenleri, tam manası ile yapamadık.

Velev ki, bir daha böyle bir fırsat doğarsa, emin olun ki, 15 Temmuz'u mumla ararsınız.
Rahmet okursunuz!


Bir diğer yazımızda buluşmak ümidi ve dua ile Vesselam