GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2022 19:40   Güncelleme : 11-10-2022 19:40

CHP gündemindeki başörtü sorunu (!)

CHP gündemindeki başörtü sorunu (!)
Değerli dostlarım,
Geçtiğimiz günlerde başörtü konusu ile ilgili CHP'den bir teklif geldi.
CHP başörtü sorununun bir teminat yasası ile tamamen ortadan kaldırılacağını düşünüyor bu yönde bir teklif veriyor.
 
Öncelikle şunu söylemek istiyorum bu ülkede şu an başörtü sorunu yok.
AK Parti iktidarı döneminde de hiç olmadı. Olmayan bir sorunu hala sorunmuş gibi algılayıp buna kendilerince çözüm önerisinde bulunmanın altında yatan niyet nedir?
 
CHP ülkede reel, somut, gözle görülür sorunlara -ki sahibi olduğu belediyelerde bile- tek bir çözüm üretmez, üretemezken, neden olmayan bir sorun üzerinden teklifte bulunuyor?
 
Bunun tek bir sebebi var; seçimlere oynuyor.
Asla alamadığı muhafazakâr kesimin oylarını almak için bu konuyu gündeme getiriyor.
 
Biliyorsunuz bir müddet "helalleşme" gezilerinde boy gösterdiler. Bu millet hakkını helal etti mi? Hayır! Zira bu işler lafla olmaz. 
Ne demişler "Lafla peynir ekmek gemisi yürümez", "İş kişinin aynası lafa bakılmaz."
 
Kadrolarında -birkaç göstermelik şahıs hariç- başörtülü görüyor muyuz?
Milli manevi değerlere sahip çıkan yöneticiler var mı?
Başörtülü, muhafazakâr halka karşı tutumları, eylemleri nasıl?
 
Maalesef hepsinde sınıfta kalıyorlar. Çarşaflı hanımları hedef alarak, çarşafın yakıldığı kutlama törenlerini mi yazalım, başörtüsü taktığı için staja alınmayan kızımızı mı yazalım, sırf başörtülü diye Cumhurbaşkanımızın yanında diplomatik görüşmelere katılan hanıma hesap sormaları mı yazalım, bu milletin ecdadına düşman deyip Yunan'a övgüler dizen başkanları mı yazalım.
 
Ya hangi birini yazalım?
Bu ülkede başörtü sorunu yok bu sorun geçmişte vardı. Eğer CHP olmasaydı geçmişte de böyle bir sorun olmayacaktı. Sorunun kaynağı CHP, şimdi ortadan kaldırılmış bu sorunu ısıtıp gündeme getirip önümüze sürüyor.
 
Samimiyetsiz, iki yüzlü ve tamamen seçimi kazanmaya yönelik bu çıkışlara artık kargalar bile gülüyor.
 
Evet dostlarım, genç kardeşlerim, ecdadımız söz konusu olduğunda ve bir mevzu geçtiğinde arşivlerden gerçekleri okuyunuz diyoruz, tarih yazıyor diyoruz.
 
Ancak mevzu başörtü olunca arşive gerek yok 20 sene öncesini ailenizde orta yaş bir bireyden çok rahat dinleyebilir, onların hikayelerini kitapçılarda basılmış o dönemi anlatan bir çok kitapta bulabilirsiniz.
 
Neredeyse her muhafazakar ailede sırf başörtülü, sırf dindar diye eğitim hakkı, çalışma hakkı elinden alınmış, kişilik hakları rencide edilmiş  birer kişi mutlaka olmuştur o dönemde.
 
İşte bu yaralar bu kadar taze olduğu için söyledikleri etki etmiyor, işte milletin canını çok yaktıkları için insanlar haklarını helal etmiyor, samimi bulmuyor.
 
Allah bu millete bir daha o günleri yaşatmasın.
Allah'a emanet olunuz!


Görüş ve fikirlerinizi bana sosyal medya hesaplarım ve ogunhaber.com üzerinden iletebilirsiniz.