GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 18:29   Güncelleme : 21-12-2022 18:29

Efeysen adayım desene hadi

Efeysen adayım desene hadi
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel başkanı.
Genel Başkan olduğu süreyi hep birlikte hatırlıyoruz öyle değil mi?

Kemal Bey bir kaset kumpası ile CHP başına geçtiğini bilmeyen yok. Genel Başkan olduktan sonra çok iddialı çıkışları oldu. İBB adaylığı sürecine dönmek istemiyorum. Genel Başkan olduktan sonra CHP'ye hiçbir vizyon katamadı. Girdiği tüm seçimleri Recep Tayyip Erdoğan'a hezimetle kaybetti. Yani CHP oylarını bir puan dahi yükseltemedi, yerinde saydı durdu. Yıllarca iktidar olmak için mi yoksa ana muhalefette kalmak için mi çalıştı inanın ne anlayan var nede bilen var.

Her defasında çıktı Recep Tayyip Erdoğan'a rakip olarak bir dünya laf etti. Etti de kendi tabanını dahi etkileyemedi ki, etkileyemez.

CHP'nin kronik ve sabit bir %'20-25 oy oranı var, bu oy oranı kim Genel Başkan olursa olsun değişmeyeceğini biliyor. Bu oy oranını değiştirecek %30'lara oyları taşıyacak bir lider gelir mi bilmem ancak zor görünüyor.

Hal böyle iken 2023 seçimleri artık adım adım yaklaşıyor. Konjonktür öyle bir hal aldı ki, Dünya'yı kasıp kavuran bir Pandemi ve bu süreçte emtia ve hammaddelere ulaşım sorunu, artan enerji fiyatları, artan gıda fiyatları vs.. Tam Pandemi bitti derken Rusya- Ukrayna savaşı başladı ve tüm dünyada gıda fiyatlarının Petrol ve Enerji fiyatlarının çok ciddi artması ülkemizde de ekonomik olarak büyük sorun haline dönüştü.

İşte tamda bu durumu kendileri için bir fırsat zanneden Kemal Bey, aldığı bir talimatla olabilir, Ak Parti karşıtı tüm partileri kendi çatısı altında topladı ve "Altılı Masa" diye bir oluşum ile Cumhur İttifakı'nı bu seçimlerde yenmeyi hedefleyerek yuvarlak masa etrafında sık sık bir araya gelmeye başladılar.

Bunları gören belirli seçmen kısmı belki umutlandılar. "Şimdi Recep Tayyip Erdoğan'ı yeneriz" diye düşünmeye başladılar. Acaba o yuvarlak masa etrafında Türkiye'nin geleceği için ne görüşüyorlar? Ekonomik bir vizyon, ülkeyi şaha kaldıracak bir program mı hazırlıyorlar acaba diye merak etmeyende yoktur herhalde.

Yok, yok öyle bir dertleri yok kesinlikle. Birinci öncelikleri Erdoğan'ı nasıl yeneriz, ikinci öncelikleri eski sistem olan Parlamenter sisteme nasıl geçeriz. Kimi başbakan olmak istiyor, kimi Cumhurbaşkanı, kimi ise bakan olmak istiyor vs.. Kısacası içi boş vizyonsuz, bir yemek masası aslında.

Aslında onların tabiri ile "iktidarı indirmek için koşullar oluşmuş" diyorlar da mutfakta yangın varsa o iktidar ilk seçimde gider.

Sizin aklınız 50 yıl geride kalmış işte vizyonun tam bu. Artık eski Türkiye yok, artık Dünya'da lider bir Türkiye var, bu tür türbülansları bertaraf edecek imkân, kabiliyet ve güce sahip.

Emekliler yapılan zamlar, asgari ücrete yapılan zamlar ve hükümetin sosyal destekleri vs. en önemlisi Türkiye ekonomi modeli ile Rusya- Ukrayna arasında denge politikası Dünya'nın paniklediği gıdaya ulaşım sorunu tahıl koridoru sorununu çözümündeki en büyük etkende Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın uluslararası diploması başarısı, işte tüm bunlarla birlikte Altılı Masa anlamsız kaldı ve kendi içlerinde başlayan kavga gün yüzüne çıktı ama çaktırmadan süreci devam ettiriyorlar. Bu arada HDP ile masa altında görüşmelerin direk içinde. Bunu yutturmaya çalışmalarını da kimse yemiyor artık. Tüm bunlara rağmen efelikten taviz vermiyorlar.

Hedefleri belli.
Acaba bu sefer olur mu?

Altılı Masa etrafında sağ taraftan, muhafazakâr dört gibi görünen beş Parti vardı. İYİ Parti, Meral Akşener, MHP içini oymaya çalışmış partiden atılmış sonra parti kurmuş. Saadet, Temel Karamollaoğlu Erbakan hocaya ihanet etmiş ve bu grup içine katılmış. Deva, Ali Babacan Erdoğan'a ihanet etmiş partiden atılmış, parti kurmuş. Gelecek, Ahmet Davutoğlu Erdoğan'a ihanet etmiş Parti kurmuş. DP, zaten konuşmaya gerek yok.

Bunları neden yazdım?

Ya arkadaş sen ana muhalefet partisisin oy oranları toplamda %5 ulaşmayan bu partiler Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek diyorsun. Gerçekten akıl tutulması başka ne olabilir.

Kemal Bey sen %25 oy oranını elinde bulunduruyorsun neyi bekliyorsun.

Ya bizim Devrekâni ilçemizde bir söz vardır. (Hadi efeysen)
Hadi efeysen çıksana ben adayım desene, hadi efeliğini görelim Kemal Bey.

Sen kendi başına karar vermekten acizsin maalesef. İBB ve ABB Başkanlarına söz geçiremiyorsun maalesef. İmamoğlu seni tınlamıyor ve altını oyuyor.

Bu kafa ile bu vizyonsuz ekiple mi ülke yöneteceksiniz? Güldürmeyin insanı.

Kemal Bey sen, "ben adayım" demediğin sürece, minnacık partiler karar verecek dediğin sürece CHP Genel başkalık koltuğunda tehlikede haberin olsun.

Vallahi bu halk sizi öyle incelemiş, çözmüş, sizden bir halt olmayacağını anlamış ve Ak Parti-Recep Tayyip Erdoğan oyları önlenemez şekilde yükselmekte.

Tayyip Erdoğan tarihinin en yüksek oy oranı ile seçilecek ben buna yürekten inanıyor ve görüyorum.

Siz Recep Tayyip Erdoğan'ı yıllardır tanımadınız mı? Karşınızdaki Dünya'da siyaseti en iyi bilen ve yıllarını milletine, ülkesine adamış bir Dünya Lideri.

Bükmediğiniz bileği bir kez daha öpeceksiniz…