DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Taha Nusret Bozkurt
Taha Nusret Bozkurt
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:33
Güncelleme : 01-01-1970 02:33

Değerini çok geç anladıklarımız

Sıkça duyduğumuz bir söz vardır: "İnsan yanındakinin kıymetini bilemez" diye. Maalesef ki çok doğru bir söz. Tabiatımız gereği yanı başımızda olan veya hayatta olan bir insanın değerini ancak kaybettikten sonra anlayabiliyoruz.

Birkaç gündür bu konu üzerinde düşünüyorum.

Kendi hayatımdan örnek vermek gerekirse; türkülerin üstadı Neşet Ertaş'ın değerini maalesef ki vefat haberini aldıktan sonra yaptığım araştırmalarla onu daha iyi tanıdıktan sonra anladım.

Keza ülkemizin önemli değerlerinden biri olan tarih profesörü, Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğünü ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevlerini yürütmüş Prof. Dr. Ahmet Hâluk Dursun hocamızın değerini de bu yıl katıldığım Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi'nin düzenlediği bir sertifika töreninde hediye edilen Hâluk Dursun hocanın "Gençlerle Hayat Bilgisi" kitabını okuduktan sonra anlayabildim.

Onları tanıyanların onlar hakkında yazdıkları yazıları, makaleleri okudukça onlara olan hayranlığım daha da arttı. Onları yakından tanıyamadığıma, Kırşehir'e gidip Neşet Ertaş'ın elini öpemediğime, Haluk Hoca'nın öğrencisi olup onun bilgilerinden istifade edemediğime bin pişman oldum onları daha da tanıdıkça.

Şimdi düşünüyorum; acaba şu an belki de burnumuzun dibinde olan ama kıymetini anlayamadığımız, değerini bilmediğimiz kimler var?

İyisi mi sızlanmayı bırakıp, yanımızda, dibimizde olanın kıymetini bilmeli.

Sağlıcakla kalın…
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
Van'da üniversite öğrencileri Kovid-19'a dikkati çekmek için yürüyüş yaptı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA